Welcome to Delicate template
Header
Just another WordPress site
Header

STS szósty w stołecznym turnieju

Wrzesień 10th, 2014 | Posted by Krzysztof in Aktualności

Skarżyscy siatkarze przygotowują się do drugoligowego sezonu. Inauguracja za dwa tygodnie.

10509615_780846171973775_8850073126880570218_n

Drugoligowi siatkarze STS Skarżysko-Kamienna zajęli szóste miejsce w w Turnieju o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. 27 września powalczą o pierwsze punkty w rozgrywkach.
W stolicy nasi siatkarze rozegrali cztery pojedynki. Przegrali w grupie z MOS Wola Warszawa 1:3 i AZS UWM Olsztyn 0:3, w spotkaniu o szóste miejsce ulegli Czołgowi AZS Uniwersytet Warszawski 2:3. Poza turniejem zmierzyli się także z SKS Hajnówka, przegrali 0:3. – To były nasze pierwsze sparingi od rozpoczęcia treningów. Wyniki są drugorzędną sprawą, interesowała mnie przede wszystkim gra, to, aby na parkiecie mogli wystąpić wszyscy siatkarze – tłumaczy szkoleniowiec STS Krzysztof Makaryk.

Do dyspozycji ma on obecnie czternastu zawodników. W Warszawie nie grał Marcin Szumielewicz, który narzeka na ból kręgosłupa. – Nie jest to jednak nic poważnego, mamy nadzieję, że będzie gotów do gry w lidze – zapowiada trener. STS w przyszły weekend weźmie udział w turnieju w Ropczycach, zagra z tamtejszymi Błękitnymi, Contimaxem MOSiR Bochnia oraz Karpatami Krosno. Będzie to próba generalna przed pierwszym meczem sezonu z Norwidem Częstochowa 27 września na wyjeździe. – Jeśli się uda, to być może wcześniej zagramy jeszcze ze wspomnianymi Karpatami oraz TSV Mansard Sanok w turnieju w Krośnie – zapowiada Makaryk. Gdy zamykaliśmy to wydanie, nie było jeszcze wiadomo, czy spotkania z tymi dwoma przeciwnikami dojdą do skutku.

Kadra STS na turnieju w Warszawie

Piotr Brojek, Jakub Sroczyński, Jakub Pastuszka, Hubert Stawicki, Hubert Kuźdub, Maksym Wilczyński, Karol Kowalik (libero), Wojciech Wojtachnio, Jakub Tyszko, Michał Bucki, Robert Kuźdub, Mikołaj Wasilewski, Michał Waligóra i Wojciech Korbel (libero). Nowymi graczami są: Wojtachnio, Korbel, Wilczyński, Wasilewski (wychowankowie AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce), Bucki, Stawicki, Sroczyński (wychowankowie Czarnych Radom). Do STS powrócili także: Pastuszka (ostatnio Czarni) oraz Michałowie – Szumielewicz i Waligóra.

źródło:http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140908/SPORTSWIETOKRZYSKIE05/140908947

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

Dodaj komentarz