Just another WordPress site
Header

STS – Politechnika Lubelska 3:1 (25:13, 23:25, 25:23, 29:27)

Październik 9th, 2011 | Posted by Konrad in Aktualności

Siatkarze STSu w pierwszym spotkaniu przy własnej publiczności pokonali Politechnikę Lubelską 3:1! Po grze naszych siatkarzy w pierwszym secie kibice za pewne przygotowani byli na krótkie widowisko, bo Skarżyszczanie wygrali tą partię 25:13.

Kolejne odsłony tego pojedynku okazały się być prawdziwymi bitwami siatkarskimi. Każda z nich charakteryzowała się częstymi ucieczkami i skutecznymi gonitwami.

Drugi set to wahania formy obu zespołów. Na początku nasi siatkarze dyktowali warunki gry, jednak z kolejnymi punktami AZS zaczął przejmować inicjatywę. Prowadzili już 21:23 jednak dwa dobre ataki ze środka wprowadziły niepewność w szeregi Lubelszczan. Niestety następne dwa punkty zdobyli goście kończąc tym samym seta na swoją korzyść.

Trzecia partia tego spotkania okazała się być zupełnie inna. To STS od początku seta zdecydowanie prowadził osiągając niejednokrotnie przewagę pięciu punktów, jednak „inżynierowie” odrobili straty doprowadzając do stanu 15:15. Gospodarze do końca seta utrzymywali przewagę dwóch oczek wygrywając 25:23 i wychodząc na prowadzenie 2:1 w setach.

Jak się później okazało czwarta odsłona tego pojedynku okazała się być tą ostatnią, ale zarazem najbardziej emocjonującą.  Do stanu 21:21 gra była wyrównana, niestety po błędach w ataku naszych siatkarzy Politechnika wysunęła się na prowadzenie 21:23.  Przewaga w doświadczeniu STSu nad Lublinem pozwoliła na „wyciągnięcie” tego niekorzystnego wyniku doprowadzając do pierwszej piłki meczowej przy stanie 24:23.  Po następnej akcji nasi siatkarze cieszyli się już ze zwycięstwa, jednak ku zdumieniu wszystkich obserwatorów tego spotkania sędzia wyciągnął rękę w kierunku gości tym samym uznając, że ich atak zmieścił się w boisku.  Na szczęście zimna krew nie opuściła STSu i przy stanie 29:27 Skarżyszczanie oraz zgromadzeni kibice mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa naszego zespołu w sezonie 2011/2012!

Gratulujemy również Maciejowi Gluzie, który chwycił szczęśliwą piłkę wśród tych rzucanych przez zawodników, otrzymując dzięki temu karnet sezonowy.

Za tydzień (15.10) STS Skarżysko-Kamienna zmierzy się w Świdniku z tamtejszą Avią.

STS: Kruk, Akala, Czekaj, Ma. Szumielewicz, Staniewski, Pilarczyk i Nieboj (libero) oraz Mi. Szumielewicz, Brojek, Lisowski, Kużdym.